Promity wzięło udział w VIII Forum Architektów IT, starając się odpowiedzieć na pytanie „Jak można osiągnąć pokój pomiędzy światami ML i EA?”

Po raz kolejny zostaliśmy zaproszeni na Forum Architektów IT (11 czerwca 2018 w Warszawie). Była to wyjątkowa okazja do wymiany doświadczeń w zakresie budowy i rozwoju podejścia architektonicznego w organizacjach, a także możliwość poznania najlepszych praktyk z rynku. Głównymi zagadnieniami omówionymi na forum były wyzwania, które przed architekturą IT stawia dynamika realizowanych zmian i innowacji. Ponadto rozmawiano o roli i nowym miejscu architektury IT w organizacjach.

Prelegentem ze strony Promity był Krzysztof Gwardys, którego wystąpienie zostało świetnie przyjęte i ocenione przez uczestników Forum. Tematem prezentacji były „Innowacje wykorzystujące uczenie maszynowe (ML) a architektura korporacyjna – wojna i pokój.

Krótka opowieść o zmaganiach architekta korporacyjnego z innowacyjnymi projektami widziana zarówno oczyma wykonawcy rozwiązania wykorzystującego techniki uczenia maszynowego jak i architekta nadzorującego tego typu działania. Dlaczego się nie rozumiemy? Gdzie są główne napięcia pomiędzy światami ML i EA? Jak zawrzeć pokój?”

Więcej informacji nt. Forum, wystąpień oraz prelegentów znajdziesz tutaj.